Check-up

Check-up, kişinin herhangi bir sağlık sorunu olmasa bile olası hastalıkların erken evrede tespit edilmesini ve buna yönelik tedavinin sağlanmasını amaçlayan; kişinin yaşını, genetik yapısını ve çevresel faktörleri dikkate alan genel bir sağlık taramasıdır. Her birey tarafından düzenli olarak yaptırılması gereken check-up işlemi, ailesinde hastalık öyküsü olan kişiler için daha da gereklidir.

Bu taramalar bireylerin sağlık durumlarının belirlenmesi, ortaya çıkabilecek risk faktörlerinin uygun yöntemlerle kontrol altına alınması, hastalıkların erken teşhisi ve tedavi protokollerinin uygulanması açısından kritik öneme sahiptir.

Check-Up Bilgi Hattı+90 258 264 46 46

Denizli Özel ODAK Hastanesi’nde uzman hekimlerimiz tarafından muayene, laboratuvar tetkikleri ve radyolojik görüntülemelerin yapıldığı detaylı check-up paketlerinden size en uygun olanını seçerek olası sağlık sorunlarına karşı erken önlem alabilirsiniz. Erken teşhis tüm hastalıklarda hayat kurtarıcıdır.

Hastanemizde bulunan özel check-up ünitesi ile tüm süreciniz en hızlı ve en doğru şekilde yürütülür. Tüm check-up paketlerinde ilk ve son muayenenizi uzman doktorumuz gerçekleştiriyor. Her ne kadar 9 uzman hekime danışılsa da ilk muayenede uzmanımızın tavsiyesi ile bu sayı azaltılabilir ya da arttırılabilir.

 • ODAK PLATIN CHECK-UP

  BÖLÜMLER:

  Dahiliye + Genel Cerrahi + Göz Hastalıkları + Kardiyoloji + Jinekoloji / Üroloji + KBB + Nöroloji + Diyetisyen

  GÖRÜNTÜLEMELER:

  EKG + Efor + EKO: İŞİTME + GÖRME ALANI + TROİD, EKSTRA, MEME USG (KADIN) + DEXA (KADIN) + ACC X-Ray

  LABORATUVAR İNCELEMELERİ:

  HEMOGRAM + SEDIME, GLUKUS, HGA1C, ÜRE, KREATIN, ÜRIK,

  ASİT, AST, ALT, GGT, KOLESTEROL, LDL, HDL, TRİGLİSERİT, ALP, CA, MG, NA, K.CL, T3, T4, TSH, B12 VİTAMİNİ, FERRİTİN, DEMİR, DEMİR BAĞLAYICI, D VİTAMİNİ, Romatoid Faktör, CRP+TAM İDRAR İNCELEMESİ

  HBSAG, HCV, HIV, ANTI-HBSAG+

  AFP, CEA, CA15-3 (KADIN), CA 125, (KADIN), PSA (ERKEK), FIAT YAĞDA KAN, SERVIKAL SITOLOJI (KADIN)

 • ODAK GOLD CHECK UP

  SECTIONS:

  Internal Medicine + Cardiology + Obstetrics / Urology + Dietitian + General Surgery

  DISPLAY:

  ECG + EFFORT + EFO + TROID, ABS, BREAST USG + DEXA + AKC GRAPHIC + VIEW FIELD + HEARING

  LABORATORY EXAMINATIONS:

  HEMOGRAM + GLUCOSE, UREA CREATINE, AST, ALT, GGT, CHOLESTEROL, LDL, HDL, TRIGLYCERIDE, ALP, T3, T4, TSH, VITAMIN B12, FERRITIN, CRP + FULL URINE ACTION HBSAG, HCV, HIV + AFP, HBS CEA, CA15-3 (FEMALE), CA 125, (FEMALE), PSA (MALE)

 • ODAK SILVER CHECK UP

  SECTIONS:

  Internal Medicine + Cardiology

  DISPLAY:

  EKG+ TROID, ABSTRACT + AKC X-ray + EKG + ECO CARDIOGRAPHY

  LABORATORY EXAMINATIONS:

  HEMOGRAM + GLUCOSE, UREA CREATINE, AST, ALT, GGT, CHOLESTEROL, LDL, HDL, TRIGLYCERIDE, TSH, VITAMIN B12, CRP + FULL URINE EXAMINATION

 • ODAK POST-COVID CHECK UP

  SECTIONS:

  Internal Medicine + Cardiology + Chest Diseases

  DISPLAY:

  ECG + EFFORT + EFO + TROID, ABS, BREAST USG + DEXA + AKC GRAPHIC + VIEW FIELD + HEARING

  LABORATORY EXAMINATIONS:

  HEMOGRAM + GLUCOSE, UREA CREATINE, AST, ALT, GGT, CHOLESTEROL, LDL, HDL, TRIGLYCERIDE, ALP, T3, T4, TSH, VITAMIN B12, FERRITIN, CRP + FULL URINE ANALYSIS

  HBSAG, HCV, HIV, ANTI-HBSAG + AFP, CEA, CA15-3 (FEMALE), CA 125 (FEMALE), PSA (MALE)

 • ODAK MOTHER PREGNANCY DEVELOPMENT CONTROL

  SECTIONS:

  Internal Medicine + Cardiology + Gynecology + Dietitian

  VIEW:

  ECG + EFFORT + EFO + TROID, ABS, BREAST USG + AKC X-ray + FIELD OF SIGHT + HEARING

  LABORATORY EXAMINATIONS:

  HEMOGRAM + GLUCOSE, UREA CREATINE, AST, ALT, GGT, CHOLESTEROL, LDL, HDL, TRIGLYCERIDE, ALP, T3, T4, TSH, VITAMIN B12, FERRITIN, CRP + FULL URINE ANALYSIS

  HBSAG, HCV, HIV, ANTI-HBSAG + AFP, CEA, CA15-3, CA 125

Check-Up Nasıl Yapılır?

Hastanemizde bulunan özel check-up ünitesi ile tüm süreç konforlu ve hızlı bir şekilde gerçekleşir. İlk andan itibaren size eşlik eden check-up personelimiz tüm süreç boyunca yanınızda olacak ve sizi yönlendirecektir. Ayrıca check-up birimi doktorumuz ilk muayenenizi yaparak sürecin doğru ilerlemesine yardımcı olur ve aynı uzman doktor son değerlendirmenizi gerçekleştirir.

Check-up sürecinde kişinin sağlık durumunu netleştirmek için tansiyon, solunum ve kalp atış hızı ölçülür. Kan testleri ile başlayan taramalar pakete göre değişmekle birlikte genellikle idrar tahlili ve ultrasonografik incelemeler ile devam eder. İlk işlem zaman açısından avantajlı olan kan testidir. Kan ve idrar tahlilleri laboratuvarda incelenirken diğer taramalar yapılır ve hastanede kalış süresinin kısalmasında fayda sağlar.

Check-Up Öncesi Yapılması Gerekenler

Kişi check-up randevusuna gelirken son 6 ay içinde yapılmış test ve muayene sonuçları varsa onları getirmelidir. Ayrıca randevu günü hiçbir şey yiyip içmeden gelinmelidir. Yaklaşık 8 ila 12 saatlik açlık yeterli olacaktır. Ayrıca randevudan 48 saat önce alınması gereken ilaçlar dışında vitamin veya takviye gibi ilaçlar alınmamalıdır. Son olarak, kadınlar için check-up randevusunun adet günlerine denk gelmemesi önerilir.

Check-Up ile Hangi Hastalıklar Tespit Edilebilir?

Check-up işlemi ile birçok hastalığı önceden tespit etmek mümkündür. Bu nedenle kişilerin belirli aralıklarla yaptırmaları önerilmektedir. Özellikle belirli belirtiler gösteren hastalıkların net olarak algılanmasında önemlidir. Hastalıkların erken teşhisinde büyük önem taşıyan bu işlem sayesinde

 • Kalp ve Damar Hastalıkları
 • Nörolojik Hastalıklar
 • Metabolik Hastalıklar
 • Kanser Hastalıkları
 • Otoimmün Hastalıklar

gibi hastalıklar.

Check-Up hakkında bilgi almak için bize yazın.